Zimovanje na Zelenici

15.-18.2.2020

Člani mladinskega odseka planinskega društva Piran smo se letos že drugič odpravili na zimovanje. Pa lanskoletni Bavšici je bila letos na vrsti koča na Zelenici. Po nekaj težavah zaradi odpovedi zaradi bolezni smo se v soboto, rahlo okrnjeni, odpravili na pot. Najprej z avtobusom do Ljubelja, kjer smo na teptalec snega naložili vso opremo. Ko je teptalec odpeljal vse kovčke proti koči, smo tja odrinili tudi mi. Pot ni bila prezahtevna, sploh, ker je bilo snega vedno več in več in prav okusen je bil. Še bolj okusno pa je bilo kosilo v koči. Po kosilu pa v smučarska oblačila in s sankami in lopatami na sneg. V naslednjih dnevih smo doživeli ogromno. Od učenja hoje z derezami, hoje s krplji, ustavljanja s cepinom, dela z lavinsko žolno… Tu bi se zahvalili osebju koče na Zelenici za brezplačno izposojo opreme in za vso fleksibilnost, prijaznost in skrb tekom celotnega zimovanja. Bili smo na dveh pohodih. V nedeljo smo se odpravili do koče na izviru Završnice, kjer smo doživeli sončni zahod in se po temi z lučkami vrnili nazaj do koče, v nedeljo pa smo osvojili bližnji Zgornji plot. Obiskala sta nas tudi gorska reševalca GRS postaje Tržič in nam predstavila svoje delo. Zadnji dan pa nam je gospodar koče na Zelenici omogočil prevoz najmlajših s teptalnikom do doline, starejši otroci pa so se v dolino odpravili z derezami in v polni bojni opremi, kar je bila nepozabna dogodivščina. Če vsemu skupaj dodamo še obilo sankanja in iger na snegu, družabne večere in dobro voljo in smeh, lahko rečemo, da smo se na Zelenici imeli fenomenalno. Ostali so lepi spomini in ogromno dogodivščin, ki bodo otrokom ostale še dolgo v spominu. In seveda polni želodčki, za katere je poskrbelo osebje koče na Zelenici. Zimovanje je bilo sofinancirano s strani Fundacije za financiranje športnih organizacij v Republiki Sloveniji in s strani Urada za mladino Republike Slovenije. Se že veselimo naslednjega zimovanja.

FOTOGRAFIJE

Ta vnos je bil objavljen v Novice, Tabori. Zaznamek za trajno povezavo.